Jestli si někdo myslí, že na Krymu není bezpečno, že je tam snad nějaký výjimečný stav, či co, měl by přestat sledovat televizi. To by ostatně prospělo každému …

Pro návštěvníka je obrovskou výhodou, že je Krym v sankcích!
Před připojením k Rusku byla v sezóně všechna letoviska přeplněna, pláže praskaly ve švech. Najít volné místo na ručník vyžadovalo značnou dávku štěstí … Díky tomu, že většina států světa se tváří, že Krym neexistuje, nabízí se možnost prožít klidnou dovolenou s přiměřenou dávkou soukromí.
Také provozovatelé místních služeb jsou nuceni si rekreanta vážit více, než dříve. Ve srovnání s českými jsou i místní ceny velmi přijatelné.

Jazykové bariéry se nebojte, všichni Rusové se „odnepaměti“ učí ve škole anglicky a většina z nich je schopna velmi slušnou angličtinu použít.
No, ale pravý Slovan se jistě nebude se Slovanem bavit primitivním jazykem Anglosasů a radši se naučí aspoň nejpoužívanější slova a fráze v ruštině, která je češtině (a slovenštině) tak podobná! Jen pozor na podobná slova, která nesou úplně jiné, někdy dokonce protichůdné významy … (voňáť = smrdět, pachnúť = vonět)
Také základní znalost nápisů v azbuce, vám může velmi usnadnit život.

O jedné návštěvě Krymu: Za výukou ruštiny na Krym

10 důvodů proč miluji Krym – Varlamov (rusky)
YTube kanál