Vstup na Krym

AKTUALITY

Podle zákonů Ukrajiny, které Krym „de jure“ nikdy nepatřil, smíte na Krym vstoupit pouze přes tři hraniční přechody z území Ukrajiny. Dostat zvláštní povolení, které tento vstup vyžaduje, je pro cizince nemožné. Koho ale zajímá názor amerikou dosazených pomajdanských j-elit, které podělaly co mohly a vedou celý národ do záhuby, že …
Zůstávají tedy dvě možnosti. Nejjednodušší je let přímo na letiště v Simferopolu. Aktuálně pouze přes Moskvu nebo Petrohrad, nejlépe i s prohlídkou města!

Především je třeba vízum do Ruska

Autem je to složitější, v každém případě musíte použít Krymský most (mýto). Doporučuje se objet celou Ukrajinu přes Bělorusko (víza) nebo pobaltí – Litva + Lotyšsko (bez víz). To už je hezký výlet … (možno navštívit i Kaliningrad)

Průjezd Ukrajinou do Ruska a za účelem vstupu po Krymském mostě se nedoporučuje. Východní hranice Ukrajiny není považována za bezpečnou, prochází územím Novoruska (Doněck), které je s ukrajinskou loutkovou vládou ve válečném stavu. Ukrajinci dokonce prý opět chtějí jakési zvláštní povolení (asi od führera).

„Nejkratší“ cesta (z Brna) trvá v kuse necelé 2 dny a ujedete 3300-3400 km. Můžete navštívit Varšavu, běloruský Minsk a ruská velkoměsta Voroněž a Rostov na Donu.

Cesta pobaltím vychází jen o hodinu delší, ale najedete min. 400 km navíc. Vede přes Moskvu a měří 3800 km.
Dálnice jsou v Rusku placené, viz video.

Za kolik na Krym autem? A stojí to vůbec za to?
Počítadlo nákladů (cesta pouze po části Ruska) v rublech v pravém dolním rohu.


Tzv. jižní cesta přes Maďarsko, Srbsko, Bulharsko, Turecko (v autě musí být přítomen majitel vozu), Gruzii a Rusko je bohužel o něco delší, vychází asi na 4500 km (2 dny + 15 h, dle Google o 10h méně). Přes Abcházii jet nelze.

Byl obnoven trajekt Varjag mezi tureckým Zonguldakem a Sevastopolem.
Os. auto USD 600,- osoba USD 100,-. Doba plavby 24 hodin.

Autem z Ruska na Krym – diskuse na fóru Hedvabnastezka.cz

Pronájem auta na Krymu

Krym autem – vzdálenosti, silnice, mapy