Připojení Krymu k Rusku

Krym požíval vždy v historii značnou dávku autonomie a to i těsně předtím, než se roku 2014 poloostrov právoplatně vrátil z rozbouřené Ukrajiny zpátky do stabilního Ruska.
Celý západ včetně ČR využil tuto událost k soutěži v překrucování faktů, demonstraci nenávisti k Rusku a zejména snaze Rusko ekonomicky poškodit. Že sankce ve výsledku zafungovaly přesně obráceně, to je jiné téma …
Přitom nešlo o žádnou násilnou, či snad dokonce krvavou akci po vzoru odtržení Kosova nebo banderovské vraždění v Oděse.

Jak to vlastně začalo?

V referendu se za účasti překvapených mezinárodních pozorovatelů,
při účasti 83 % občanů, vyslovilo pro připojení k Rusku 97 % voličů!
Proti bylo 2,5%!!

Obyvatelé Krymu v tomto konfliktu projevili velké hrdinství a soudržnost a patří jim náš obdiv. Vyznamenala se zejména krymská domobrana, oddíly krymských kozáků a motorkářský „klan“ Noční vlci, který na Krymu pořádá každoroční festivaly.
V té době měla Ukrajina na Krymu posádku v počtu 20.000 vojáků!! Ti se ale konfliktu s obyvatelstvem rozvážně vyhnuli a nakonec postupně přešli na stranu Krymčanů. Po připojení Krymu k Rusku bezmála 90% z nich na Krymu zůstalo.

Za připojení k Rusku hlasovali i Krymští Tataři a Ukrajinci

Věděli jsme, že jednou se Krym zase stane součástí Ruska,
jen jsme netušili, kdy to bude.

Svědectví:
Rusko zachránilo Krym pred obsazením vojsky USA a banderovci
Obyvatelé Krymu nevnímají anexi jako anexi. Pro ně je to vítězství

Bezpečnostní analýza:
Jan Schneider

Krym měl obrovské štěstí, které se východoukrajinským republikám Doněck a Lugansk později bohužel vyhlo. Je téměř jisté, že pokud by Rusko Krymčanům nepomohlo, krvavost událostí na strategicky ležícím poloostrově by byla ještě větší, než v republikách sousedících s Ruskou Federací.

KRYM JE RUSKO – video UKRAJINA ART 2014

Конь
Vlajka Krymu (nepřipomíná vám Holandskou?)